fbpx
Lajme

PDK, optimiste për Prizrenin

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se rezultati i arritur në balotazhin e zgjedhjeve lokale nuk është shumë i favorshëm për partinë, por se PDK ka garë të hapur në Prizren.

Ai ka thënë në KTV se votat me kusht do ta përcaktojnë rezultatin përfundimtar edhe për Prizrenin.

AMP:

Ka thënë se pavarësisht pritjeve dhe punës së bërë, rezultati i sotëm “nuk ka qenë rezultat i pritshëm”.

“Aty ku do të udhëheq PDK do të ketë mirëqenie për qytetarët”, tha ai.

Tahiri ka thënë se PDK ka fituar 6 komuna, duke shtuar se pret që PDK do të qeverisë edhe me Prizrenin.

AMP:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close