fbpx
Sport

Barcelona interesohet për mbrojtësin spanjoll, kushton 32 milionë euro

Barcelona është në kërkim të një qendërmbrojtësi për sezonin e ri, pasi nga skuadra pritet të largohen Javier Mascherano dhe Thomas Vermaelen

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të transferojnë qendërmbrojtësin e Real Sociedadit, Inigio Martinez.

Spanjolli që një kohë të gjatë është nën orbitën e Barcelonës, por tashmë ka mundësinë më të mirë për të kaluar në Camp Nou, shkruan Marca.

Ai shihet si zëvendësues i Javier Mascheranos dhe Thomas Vermaelen, të cilët pritet të largohen verën e ardhshme.

Klauzola e Martinez është 32 milionë euro, shumë kjo e përballueshme për katalonasit. /Express/

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close