fbpx
Lajme

Edi Rama dikur ishte rrahur e gjakosur, mësojeni arsyejën

25 vite nga dhuna ndaj Edi Ramës! Gazetat e kohës: Goditet për vdekje nga falangat e pushtetit të PD! Ishte duke shkruar kundër Berishës

Më 22 janar 1997 u rrah barbarisht në shtëpinë e tij në Tiranë, pedagogu i atëhershëm i Akademisë së Arteve, kryeministri i sotëm i Shqipërisë Edi Rama. Lajmin atë kohë e pati botuar “Koha jonë”.Sipas lajmit të botuar nga ‘Koha Jonë’ atëherë Rama po përgatiste një intervistë kundër pushtetit të Berishës.Më 22 janar 1997 u rrah barbarisht në shtëpinë e tij në Tiranë, pedagogu i atëhershëm i Akademisë së Arteve, kryeministri i sotëm i Shqipërisë Edi Rama. Lajmin atë kohë e pati botuar “Koha jonë”.Sipas lajmit të botuar nga ‘Koha Jonë’ atëherë Rama po përgatiste një intervistë kundër pushtetit të Berishës.

Mbrëmë në mesnatë rrihet barbarisht Edi Rama

Mbrëmë në mesnatë persona të panjohur kanë goditur me hekura në kokë piktorin e njohur Edi Rama. Rama, i cili sapo është kthyer në Tiranë pas një specializimi në Francë, ndërkohë që ishte duke shkruar një intervistë mjaft të ashpër ndaj politikës së Berishës për ta botuar në gazetën “KOHA JONE”. Pas kësaj ngjarjeje, ai është shoqëruar në spital dhe ende nuk dihet gjendja shëndetësore pas plagëve të rënda./23 Janar 1997/

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close