fbpx
Lajme

Ju kanë munguar ndonjëherë paratë në xhirollogari? Kjo është punëtorja e bankës që jua mori ato

Mendoi se nuk do të vërehet se po merr para, prandaj për plot një vit kështu edhe bëri.

Një punonjëse e një banke në Kosovë 12 muaj me radhë tërhoqi para prej klientëve të bankës në të cilën ajo punonte.

Tek dje, policia arriti ta arrestojë pasi u zu me “pelë për dore” në një bankë në Ferizaj.

“Me datën 25.10.2017, nga Policia e Kosovës, konkretisht Njësiti për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, është arrestuar e dyshuara femër K-Shqiptare zyrtare në një bankë, me dyshimin e bazuar se e njëjta në vazhdimësi gjatë periudhës njëvjeçare u ka tërhequr nga xhirollogaritë private vlera monetare të ndryshme klientëve të bankës. Me vendim të prokurorit e dyshuara dërgohet në mbajtje”.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close