fbpx
Lajme

“Kurti me logo populiste, sot gjithkush i del zot Kosovës kur NATO me mijëra trupa e ruan kufirin”

Me 17 Shkurt, Kosova feston 16 vjetorin e pavarësisë.

Në fotografinë e publikuar nga Qeveria në logon me Flamurin e Kosovës shkruan “Kosovë ne do të dalim zot”.

“Logoja zyrtare shtetërore për shënimin e 16-të vjetorit të Pavarësisë dhe programi i plotë i manifestimeve shtetërore për shënimin e 16-vjetorit të Pavarësisë, 26-vjetorit të Epopesë së UÇK-së dhe 25-vjetorit të Çlirimit të Kosovës”, thuhet njoftimin.

Por, domethënia e kësaj logoje është kritikuar nga shumëkush. Sot, gjithkush mund t’i dalë zot Kosovës sepse kufirin me mijëra trupa e ruan NATO, por në vitin 1998/99 ishte koha për t’i dalur zot Kosovës dhe atë kohë edhe kryeministri Kurti edhe ministri i Brendshëm Sveçla refuzuan.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close