fbpx
Rozë

Rita Ora befasohet nga afrikanët për ditëlindje

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora feston sot 27-vjetorin e lindjes.

Dhe në këtë ditë të rëndësishme ylli i muzikës  ndodhet në Afrikë.

Në orët e para të mëngjesit ajo është surprizuar nga afrikanët për ditëlindjen e saj.

Ajo ka ndarë videon e veçantë dhe emocionuese për të me fansat e saj në Instagram.

Rita Ora është një këngëtare mjaft e suksesshme në tregun muzikor ndërkombëtar.

27-vjeçarja u largua nga Kosova në Angli në moshë shumë të vogël por kurrë nuk e harroi origjinën e saj.

Këngët e Ritës janë bërë hite dhe suksesi i saj është i jashtëzakonshëm.

 

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close