fbpx
Kuriozitete

Hoteli në Krime është shpallur më i miri në botë: Luksi dhe pamja të lënë pa frymë (Foto, Video)

Shpërblimet turistike botërore nuk precizojnë se a është hotel Mriya i Rusisë apo i Ukrainës.

Hoteli ka fituar shpërblimin si resor kryesor në botë, ndërkaq një natë në këtë parajsë gjithsesi mund të paguhet nga shumëkush.

Kompania ruse “Aeroflot” është shpallur brendi më i mirë, ndërkaq Saint Petersburg si vendi më i mirë turistik.

Mriya Resort Spa për herë të parë ka fituar shpërblimin e parë. Konkurrencë ka pasur hotelin në Dubai, Italia.

Shpërblimet turistike botërore nuk precizojnë a është hoteli Mriya i Rusisë apo i Ukrainës. Ai është hapur në vitin 2014.

Pushimorja është 30 km larg Jaltës dhe ka 22 dhoma dhe vila prej 270.000 metrash katrorë.

Pronarët planifikojnë të ndërtojnë fabrikë të verërave, shkollën e verërave, restorantin për verë dhe fabrikën e djathit në afërsi të hotelit.

Vjet, hotelin e kanë vizituar 100.000 mysafirë dhe ka pasur të plotësuar kapacitetin 83 për qind.

Një natë në këtë hotel kushton rreth 230 dollarë.

Shikojeni videon:

 

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close