fbpx
Rozë

Ky është suksesi më i madh që ka arritur një shqiptare në botën e muzikës

Dua Lipa është shqiptarja që deri me tani ka arritur suksesin më të madh në botën e muzikës prej shqiptarëve në arenën ndërkombëtare

Këngëtarja prishtinase, me këngën “New Rules” ka arritur që të marrë tre nominime nga televizioni i famshëm MTV.

Nominimet për Duan janë në kategorinë Best New dhe Best Look derisa kënga pritet që të nominohet edhe për çmimin kryesor EMA.

Deri me tani Dua është artistja e parë shqiptare e cila ka arritur që të jetë e nominuar për një çmim kaq të madh në showbizin ndërkombëtarë, shkruan Gazeta Express.

“Jam nominuar në tri kategori për MTV EMA”, ka shkruar Dua në Instagram.

Edhe ju mund t’i ndihmoni Duas duke votuar direk në faqen e MTV’së për Ema, http://www.mtvema.com/artists/wysoyh/dua-lipa .

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close