fbpx
Rozë

Artistë të njohur në mbështetje të djalit që u përqesh nga shoqëria

Video emocionale në të cilën Keaton përshkruan se si është torturuar në shkollë ka pasur më shumë se 22 milion shikime që nga e premtja

Një djalë i ri i quajtur Keaton Jones ka marrë përkrahjen e shumë të famshmëve në rrjetet sociale, pas një videoje të tij ku ai shihet me lot duke rrëfyer se ishte ngacmuar në shkollë nga moshatarët e tij.

Nëna e Keaton Jones, Kimberly, ka postuar këtë video në Facebook e cila është realizuar në makinën e saj.

Ajo shkroi se e kishte filmuar Keatonin me kërkesën e tij.

“Flisni me fëmijët tuaj,” përfundoi ajo. “Ne të gjithë e dimë se si ndihet kur  i përket diku, por vetëm disa prej tyre e dinë si me të vërtetë ndjehet kur nuk i përket askund”.

Në video, Keaton thotë se fëmijët e tjerë e quanin atë të shëmtuar, u tallën me hundën e tij dhe i thanë atij se nuk kishte miq. Ai thotë se qumështi është derdhur mbi të dhe proshutë i vuan në rrobat e tij.

“Vetëm për shkak të kuriozitetit, pse ata detyrohen ta bëjnë këtë?”, Pyet ai me lot. “Cila është arsyeja e saj? Pse ata gjejnë gëzim me talljen e njerëzve të pafajshëm? Nuk është mirë.

“Njerëzit që janë të ndryshëm nuk duhet të kritikohen për këtë. Nuk është faji i tyre”, pyeste Keaton me lot në sy.

Videoja është parë më shumë se 22 milion herë në Facebook dhe ka kaluar në Instagram, ku tërhoqi vëmendjen e Katy Perry, Victoria Beckham, Justin Bieber, Cardi B, Snoop Dogg dhe të tjera të famshëm, shumë prej të cilëve bënë oferta miqësie dhe dhurata.

Bieber inkurajoi djalin që t’i dërgonte atij një mesazh të drejtpërdrejtë dhe miratoi mesazhin anti-ngacmimi me pasuesit e tij të 94.9 milionë Instagram.

“Fakti që ai ende ka simpati dhe dhembshuri për njerëzit e tjerë kur ai po kalon vetë është një testament për atë që ai është,” tha Bieber në një video.  Ai është një legjendë. Shko ta kontrollosh. Emri i tij është Keaton “, kishte shkruar Bieber.

Videoja e Bieber u pa rreth 2.7 milion herë në tetë orë. Aktori Penelope Cruz komentoi me gjashtë emoji të duartrokitjes.

“Kjo më theu zemrën,” shtoi Katy Perry. “Të lutem, jeni të mirë me njëri-tjetrin”.

Më shumë se 2,444 postime në Instagram kanë hashtag #standwithkeaton , disa nga llogaritë e reja të krijuara si @friendsofkeaton dhe @keatonjonessupport.

Shumë të tjerë e shprehën mbështetjen e tyre në Twitter.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close