fbpx
Kuriozitete

Hulumtimi fundit: Në rritje dëshira e njerëzve për të bërë seks me robotët!

Robotët e seksit po bëhen kaq të zakonshëm sa që njerëzit të cilët mbështetën vetëm në teknologjinë për përvojat e tyre seksuale, së shpejti do të bëheshin më pjellore, sipas ekspertëve.

Madje prodhuesit tani kanë personalizuar robotët në një nivel ekstrem si , llojet e karakterit, ngjyrat e thonjve, format e trupit, ngjyrat e syve dhe madhësinë e gjoksit, transmeton Indeksonline.

Por, si rezultat, ekspertët kanë paralajmëruar se së shpejti do të shohin një rritje të numrit të ‘digiseksualëve’-njerëzve, orekseve seksuale dhe emocionale të të cilëve pothuajse janë plotësisht të kënaqur nga bota virtuale.

Madje hulumtimi i fundit shkon aq largë sa thotë se disa do të preferojnë të kenë marrëdhënie me të dashurat/it robotë të seksit në vend të njerëzve.

“Është e sigurt të thuhet se epoka e seksit impresiv virtual ka ardhur”, tha Dr Neil Mccarthur, drejtor i qendrës së universitetit për etikën profesionale dhe të aplikuar./Indeksonline/

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close