fbpx
Rozë

Një javë pas vdekjes, miqtë dhe familjarët e kujtojnë aktorin Peci me këngën e tij të preferuar

Artistë të rinjë nga Mitrovica dhe Vushtrria, në bashkëpunim me bashkëshorten e aktorit Blerim Peci, kanë përkujtuar veprën e aktorit përmes këngës së tij të preferuar “Ma lehtë pa dhimbje” të Muharrem Qenës.

Kënga përformohet nga artistja e re nga Vushtrria, Dafina Aliu – nxënëse e shkollës së Muzikës “Tefta Tashko” në Mitrovicë, dhe është realizuar në bashkëpunim me Egzon Bajraliun dhe Lumbardh Jasharin.

“Një histori e pavdekshme e aktorit Blerim Peci” është dedikimi i artistëve dhe bashkëshores së tij Afërdita Sopjani Peci.

Xhirimet për këtë klip janë realizuar në vendlidnjen e Blerimit dhe në shtëpinë e fëmijërisë së tij në Zhazhë të Mitrovicës.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close